MENU

Wybór fotografa ślubnego jest jedną z ważniejszych decyzji, którą zazwyczaj podejmujecie w początkowych etapach swoich przygotowań. Ważne jest, by Wasz wybór satysfakcjonował zarówno przyszłą pannę jak i pana młodego, gdyż jest to osoba, która będzie towarzyszyć Wam przez cały dzień ślubu. Czym powinniście się kierować w wyborze ?


  1. Portfolio. Zapoznanie się z portfolio stanowi fundament dalszej współpracy. Każde zlecenie cechuje indywidualny charakter, który powinien mieć odzwierciedlenie w końcowych zdjęciach. Styl oraz poczucie estetyki u każdego z nas przejawia się w inny, naturalny sposób. Klimat przedstawionych w portfolio zdjęć musi poruszyć Wasze serca i zmysły. Pozwoli to na owocną współpracę między Wami, a waszym fotografem. Zachęcam również do zapoznania się z reportażem ślubnym, kiedy to możemy zobaczyć zdjęcia w pełnym przekroju, opisującym daną historię. Może okazać się to pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.
  2. Spotkanie zapoznawcze, podczas którego Para Młoda może zapoznać się z portfolio w formie odbitek, albumów, fotoksiążek jak i jego osobą jest bardzo ważnym doświadczeniem. Często zdarza się tak, że trafiamy na osobę, której nie tylko praca, ale sposób bycia decyduje o wzajemnej współpracy. Pracą fotografa ślubnego jest wykonanie jak najlepszych zdjęć, ale może się on również okazać osobą, która umiejętnie rozluźni atmosferę i doda Państwu Młodym pewności siebie. Tak więc wspólna kawa obowiązkowa !
  3. Oferta ślubna. By zadowolić klienta oferta powinna być rozbudowana, tak aby każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie wariant. Sesja zaręczynowa, sesja narzeczeńska, zdjęcia z przygotowań ślubnych, ceremonii w kościele, zabawy na sali, sesja plenerowa. Ważne jest, by sprecyzować co chcemy otrzymać w efekcie końcowym, które etapy dnia ślubu chcemy uwiecznić na fotografiach.
  4. Koszta. Ważne jest by na samym początku jasno oszacować koszta, które wiążą się z wykonaniem poszczególnych pakietów ślubnych. Profesjonalista powinien doradzać i umiejętnie dostosować ofertę pod wymagania poszczególnych par. Jest to też czas na rozwianie pewnych obaw i wątpliwości co do świadczonej usługi.
  5. Oprawa końcowa. Kolejnym aspektem, który może pomóc Wam w odpowiednim wyborze jest forma zdjęć, którą otrzymujecie po wykonaniu zlecenia. Część fotografów pozostaje wierna klasycznej formie wklejanych zdjęć bądź fotoksiążkom podczas gdy inni wybierają nowatorskie albumy, w których poszczególne karty przeglądamy niczym miękkie stronice. Decyzja należy do Was! 
  6. Galeria internetowa. Co jeszcze może być zawarte w ofercie? Jest to bez wątpienia galeria internetowa, która jest idealną formą do podzielenia się zdjęciami z najbliższymi oraz gośćmi, którzy nie jednokrotnie przemierzają setki kilometrów by towarzyszyć Wam w tym dniu. Jest to ukłon w ich stronę i możliwość podzielenia się szczęściem. 

Jak widzicie dla niektórych prozaicznie prosty wybór fotografa ślubnego można postrzegać w wielu wariantach. Życzę Wam by każdy z Was znalazł osobę, która idealnie wpasuje się w Wasze wyobrażenie, będzie dobrym kompanem w dniu ślubu, a otrzymane zdjęcia będą jedną z najpiękniejszych pamiątek Waszego życia !

CLOSE